Co bude dál?

6. září 2018 v 11:58 | fae Gaz
Milí čtenáři,
je už dlouho známá věc, ze blog.cz se kazí, problémy všeho druhu přibývají a znepříjemňují, ba znemožňují blogerům svou stránku spravovat. Mnozí už to vzdali a další se přidávají, jiní přetrvávají. Nám dosud většina chyb vadila jen okrajově, dalo se to s nimi přežít nebo se dalsí den opravily.


Teď jde ale (pro nás) už do tuhého, protože jde o problémy s nastavením blogu a tedy vzhledu blogu.


Děláme pro sebe nový design. Jako vždy ho nejprve zkoušíme nastavit na nějakém zkušebním blogu a dolaďujeme jej. Ovšem co se tam děje, to je skoro ke kapitulaci. Nastavení se prostě neuloží. Nebo se se uloží, ale neprojeví. Nebo se projeví jen něco. Mizí obrázky, s jejich zarovnáváním je taktéž potíž. A hlavně, děje se to naprosto nepředvídatelně. Někdy už to vypadá, že je vše v pořádku, ale pak se na něco klikne a je to zase v háji. Už se můžeme akorát bavit mačkáním F5 a vsázením se, co se nezobrazí tentokrát.


Četla jsem zběžně komentáře u posledního článku na Srdci blogu. Nemá moc cenu tam ještě něco připisovat.


Náš blog, který je již několik let (no ano, opravdu) jednoznačně orientovaný na designy, které nás baví vytvářet a vidět, jak hezky vypadají a fungují, by ale ztratil naprosto smysl, kdyby nebylo již možné design spolehlivě nastavit během řekněme půl hodiny až hodiny. Můžeme ještě ledabyle přejít na systém "nastavte si sami", ale vzhledem k tomu, že naše designy jsou dost individuální a často potřebují kalibrovat ještě na místě, tak by nám to práci jen přidalo, než bychom dotyčnému dostatečně přesně popsaly, co kam jak.
Teď koukám na Téma týdne, "To bude dobrý". No, nezbývá než doufat, že ano a že v dohledné době.
EDIT. 11.9.18: Spatřen článek na Srdci blogu. Jako na zavolanou, dalo by se říci. Nuž, jsme na straně trpělivých a věříme, že přechod na nové servery proběhne v co nekratší době s co nejméně problémy (hezky řečeno, že). Chápeme, že to opravdu není brnkačka, ale taky že je těžké "dokazovat", že se na tom skutečně intenzivně pracuje (;

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 15. září 2018 v 15:50 | Reagovat

Doufám, že se to brzy vše zlepší. Mám blog ráda a nerada bych se stěhovala jinam. =)
A také bych ráda nový vzhled, pořád tedy budete pokračovat pokud vše dopadne s blogem dobře?? =)

2 Lucy Lucy | 5. října 2018 v 11:30 | Reagovat

Byla by škoda vašich designů a blogu, kdyby jste skončily (Snad se tak nestane). :-(
Četla jsem někde článek, že pokud nepřejdou weby na nové servery, tak nemusí časem, už vůbec fungovat. Prý je ještě spousty webů, co tak neučinilo. :-? Myslím, že blog byl asi možná jeden z nich, ale snad, už to teď bude v pořádku...a my zase můžeme v klidu pracovat. :-)

3 Victoria Victoria | Web | 17. října 2018 v 17:47 | Reagovat

Věřím, že to dost štve, když při nastavování nefunguje vše tak, jak má. Taky mi občas přijde, že si blog dělá co chce, ale zatím to nějak toleruju.
Hlavně doufám, že neskončíte. Byla by to škoda. Vaše designy jsou umělecká díla :-).

4 Zuzulet Zuzulet | Web | 2. listopadu 2018 v 9:32 | Reagovat

Tak ja som si už prešla tým, keď mi nechcelo zobrazovať články potom som mala istý čas problém s prihlasovaním a teraz mám problém, že mi neukazuje obrázky alebo sa nahradia inými :D Tak to ma už potom naozaj dostalo :) Ale povedala som si, že dovtedy sa na blog nevrátim pokým to nedajú do poriadku!

5 Morbid_Curiosity Morbid_Curiosity | 22. listopadu 2018 v 10:42 | Reagovat

Zrovna nedávno jsem zkoušela nastavit absolutně jednoduchý nový design na zkušebním blogu a fakt jsem nevycházela z údivu, co to dělá, nebo spíš nedělá. Blog.cz neumožňuje žádnou vzhledovou úpravu pomocí HTML a CSS, ale i to málo, které v tomto ohledu povoluje (možnost editace HTML v rámci článku/textu) prostě nefunguje a to už je fakt ne pováženou.

6 Blanch Blanch | Web | 2. prosince 2018 v 19:23 | Reagovat

Mě blog teda sejří i z mnoha jiných důvodů už dlouho a protože jsem zkrátka megaloman, mám s tím nastavením potíže už z principu, jednoduše si dost zakládám na různých vychytávkách, co blog nepovolí.

Ale abychom na něj jen nenadávali, vy jste asi nezažili úplné začátky systému. Několik let blog nepodporoval html vůbec žádné a nikde, rubriky šly zakládat pouze přes rubriky, žádné možnosti v menu nebo tak, design šel nastavit jen do záhlaví a pozadí jako takového, žádné boxy, žádné nekonečné neopakující se prvky, byla tam toho třetina, co dnes.
V rámci české blogové podpory je blog.cz pořád jeden z nejlepších pro lidi, kteří jednoduše nerozumí webu.

Ale jakožto programátor a grafik jsem už moc namlsaná.

Co takhle, holky, zkusit html a css? :D Fakt to není tak těžké...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.